Akceptuję pliki cookies

Sztuka Tworzenia Elewacji...

 
 
 
 
 
Referencje
Zobacz Referencje AL-BUD »
 
Certyfikaty
Zobacz Certyfikaty AL-BUD »
 
Aktualności
 
 
 
 
 
 
Sonda
Jaką stolarkę preferujesz?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [19-10-2021]: 73
Wizyt ogółem: 285110
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu: A A A

Stolarka Drewniana

Okna i drzwi drewniane

Drewno to materiał tradycyjny od wieków stosowany do produkcji okien. Wytrzymał wszelkie "nowe mody" i trendy i ciągle jest postrzegany jako najbardziej przyjazny człowiekowi, najbliższy naturze. Dla wielkoformatowych witryn wystawowych i drzwi wejściowych najodpowiedniejszym materiałem jest aluminium; w oknach budynków biurowych króluje pcv, zaś okna drewniane stanowią najbardziej atrakcyjną ozdobę  budynków mieszkalnych indywidualnych i wielorodzinnych oraz tych o charakterze historycznym.

Stolarka drewniana, wytwarzana w naszym zakładzie, produkowana jest z najwyższej jakości trójwarstwowej klejonki sosnowej  (zarówno tej łączonej na mikrowczepy jak i litej) oraz mahoniowej (red meranti).

Używanie do produkcji okien drewna o wilgotności 12-14% gwarantuje ich wysoką jakość. Klejenie ram okiennych z trzech warstw drewna minimalizuje naprężenia wewnętrzne, chroniąc drewno przed wypaczaniem. Dzięki temu okna naszej produkcji są szczelne i łatwe w obsłudze.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów jest Aprobata Techniczna ITB AT-15-6669/2005 dopuszczająca nasze okna do stosowania w budownictwie pod nazwą: Jednoramowe okna i drzwi balkonowe systemu POLSTOL 68/22/01.

Do produkcji naszych okien wykorzystujemy nowoczesne i precyzyjne maszyny niemieckiej firmy OKOMA gwarantujące najwyższą jakość i standard wykonania wyrobu.

Okna systemu POLSTOL SOFTLINE odznaczają się zaokrągleniem krawędzi i ułożeniem wewnętrznych płaszczyzn pod kątem 15° co obrazują przekroje techniczne okien. Tak opracowany system stwarza wizualne wrażenie gładkości konstrukcji okna oraz pozwala na dokładniejsze nałożenie warstw lakierów, co z kolei czyni uzyskaną powierzchnię trwalszą i odporniejszą na działanie promieni UV.

Zastosowany  przez nas okapnik firmy ALURON na ramie i skrzydle okna, poza swoim pięknie komponującym się z linią okna kształtem, gwarantuje zabezpieczenie wrażliwych punktów okna przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jako jeden z nielicznych producentów okien drewnianych  oferujemy okna z systemem dwóch uszczelek. Dodatkowa uszczelka montowana w skrzydle nie tylko zabezpiecza przed kurzem, polepsza parametry cieplne, ale również chroni przed hałasem. Okna z dwoma uszczelkami są zalecane w budynkach sąsiadujących z lotniskami i ruchliwymi drogami. Jest to rozwiązanie ponadstandardowe, dodatkowo płatne.

Obok właściwego doboru kantówki drewnianej, nie mniej istotnym procesem jest właściwa impregnacja i malowanie drewna. Stosujemy ekologiczne akrylowe lakiery firmy GORI. Zapewniają one doskonałą powłokę malarską i idealne zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników atmosferycznych. Oferta kolorystyczna to paleta barw kryjących systemu RAL oraz kolorów lazurowych (transparentnych). W ciągu wieloletnich badań GORI rozwinęła system uszlachetniania drewna, na który składają się  następujące elementy:

 1. IMPREGNACJA - przez zanurzenie w bezbarwnym impregnacie.
  - zapewnia ochronę przeciw siniźnie, pleśni oraz gniciu
  (grzyby niszczące drewno),
  - posiada dające się udowodnić właściwości regulujące wilgotność i stabilizujące wymiary,
  - redukuje wnikanie wilgoci i w rezultacie skłonność do pękania,
  - gwarantuje długotrwały podkład dla dalszej obróbki,
  - przedłuża trwałość całego systemu.
 2. GRUNTOWANIE - barwiące, kryjące, białe i transparentne, przezroczyste produkty gruntowania posiadają optymalną przyczepność między materiałem nośnym i wypełniaczem porów lub produktem obróbki końcowej.
 3. OBRÓBKA MIĘDZYOPERACYJNA - służy przede wszystkim jako wypełniacz porowatego drewna krajowego i wybranego drewna tropikalnego. Przy drewnie iglastym zapewnia wystarczającą grubość warstwy w drewnie czołowym oraz redukuje, zależnie od obróbki drewna, konieczność szlifowania.
 4. OBRÓBKA KOŃCOWA - końcowe powlekanie gwarantuje w systemie wysokotransparentne odcienie barw farb nawierzchniowych, różne odcienie bieli i kompletną paletę RAL, piękno i długą trwałość.

Powłoka lakiernicza chroni drewno przed zniszczeniem, a Klientów przed zbędnymi wydatkami i niepotrzebną pracą renowacyjną

W ofercie posiadamy wszystkie rodzaje szyb dostępne na rynku, od pakietów o niskim współczynniku  przenikania  ciepła począwszy,  poprzez  te charakteryzujące się bardzo dobrą izolacją  akustyczną, czy też różnymi efektami kolorystycznymi, a  na  szybach  w  wielu  klasach  bezpieczeństwa skończywszy.

Codzienne  korzystanie  z  okien ułatwiają okucia okienne firmy WINKHAUS.  Standardowo wyposażone w mikrowentylację, dla Państwa wygody mogą być wzbogacone o wiele pożytecznych funkcji, np:  hamulec  w  klamce,  stopniowany  uchył,  blokadę  błędnego  położenia  klamki  czy  też  różne  klasy  antywłamaniowości.

MINIGALERIA:

Strony:

1

 
 • Okna pasywne

  Wiemy czym jest tzw. tradycyjne okno, jednak z definicją okna pasywnego (energooszczędnego) możemy mieć już problem. Jednak zrozumienie tego terminu powinno być niezbędne podczas wyboru nowych okien do remontowanych mieszkań / domów, czy też na etapie budowy nowego budynku...

 • Drzwi drewniane zewnętrzne

  W swojej ofercie posiadamy solidne drzwi drewniane zewnętrzne w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Drzwi możemy wykonać z takich gatunków drewna, jak: sosna; merantii; dąb...

  Naszą ofertę uzupełniliśmy również o drzwi wewnętrzne...

 
 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi<br>Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych<br>Twitter: www.twitter.comPodziel się na śledziku<br>Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na<br>Wykopalisko: www.wykop.plPodziel się ze znajomymi<br>Google Plus: www.plus.google.com
 
 

projekt:   [silnik Quick.Cms]